Що потрібно знати і розуміти, перш ніж встановлювати кольорові світлодіодні світильники? Яка довжина хвилі світла підійде під конкретний інтер'єр?
Вибравши собі, наприклад, жовту LED-стрічку, покупець не має гарантії на те, що вона насправді світитиме йому не чисто жовтим кольором, а з більш вираженим червонуватим відтінком, майже помаранчевим кольором. Це відбувається тому, що ми звикли орієнтуватися в кольорах і відтінках світла, що випромінюється, за їх назвами, а не за точними числовими значеннями довжини хвилі. Кожен, який поважає себе та своїх покупців, виробник вказує довжину хвилі світла, яке дає його виріб. Як правило, це не конкретна цифра, а діапазон значень від і до.
Що таке довжина хвилі світла?
Говорячи науковою мовою, це показник відстані між двома гребенями хвильового коливання випромінюваного світла. І у видимому нашими очима спектрі це дуже маленькі величини, які вимірюються в нанометрах (нм). Від довжини хвилі залежатиме те, якого кольору ми побачимо світло, що випромінюється.
Погляньте на кольорову шкалу:
Для сучасних інтер'єрів все частіше застосовують кольорові освітлювальні прилади та найпопулярніші з них це кольорові світлодіодні стрічки. Кольорові LED стрічки можна розділити на дві групи: багатокольорові RGB стрічки зі змінними відтінками будь-якого кольору та монохромні кольорові LED стрічки, які мають лише один незмінний колір світіння.
Сучасні моделі багатобарвних світлодіодних стрічок мають додаткові ряди світлодіодів з білим кольором свічення для універсальності застосування у світлодізайні. Вони мають назви RGBW та RGBWW+W , Що означає наявність в них додаткових діодів з теплим і холодним відтінком білого кольору.
Кольорове світлодіодне освітлення стає все більш популярним. Колір у освітленні та інтер'єрі це гнучкий інструмент, за допомогою якого ми можемо привернути увагу та додати потрібний цікавий акцент, а найголовніше – створити необхідну атмосферу. Працюючи з кольоровими LED стрічками в освітленні інтер'єру, пам'ятайте про індивідуальні властивості кожного з кольорів, враховуючи вже домінуючі кольори в інтер'єрі:
Білий (холодний, нейтральний і теплий >): чистота, невинність, колір поза часом і поєднується із чим завгодно. Він відображає багато світла, тому атмосфера буде стерильно чистою, яскравою та простою. Найглибше зрозуміти можливість впливу на психіку білого кольору настійно рекомендуємо ознайомитися з матеріалом про температуру білого світла.
Синій (довжина хвилі 450-500 нм): колір неба та води - розслаблення та спокій. Це відмінний вибір кольору для спальні через його заспокійливий ефект. Використання синього у робочому просторі сприяє спокою та може підвищити продуктивність. Кажуть, що синій знижує апетит, тому він не може бути хорошим вибором для ресторанів або їдалень.
Зелений (довжина хвилі 500-570 нм): листя дерева, трав'яний луг з росою, що випала, зелений говорить про природу і свіжість. Це дуже легкий колір для очей, а також пов'язаний з безпекою. Зелений - дуже гарний вибір для спалень, віталень, залів очікування або де ви хочете, щоб люди відчували себе спокійно та безпечно.
Жовтий (довжина хвилі 570-590 нм): колір обережності, але він також може виглядати сонячним та веселим. Це найважчий колір для очей, і дослідження показують, що люди легше виходять із себе у жовтих кімнатах, ніж у кімнатах інших кольорів. Думайте про використання жовтого як акценту, а не як основного кольору кімнати або робочого простору.
Помаранчевий або бурштиновий (довжина хвилі 590-610 нм): свіжі фрукти, апельсини, цей колір говорить нам про тропіки та теплі країни. Має риси червоного та жовтого – енергія плюс бадьорість. Це колір, який стимулює розумову діяльність, тому чудово підходить для офісу чи робочого простору. І місць де потрібно додати теплоти.
Червоний (довжина хвилі 610-760 нм): пристрасть, кров, колір кохання, червоний - емоційний та стимулюючий. Ми використовуємо червоний колір у стоп-сигналах авто та світлофорів, тому що червоний колір безперечно привертає увагу. Тому переконайтеся, що всі червоні елементи в кімнаті ідеальні, тому що це перше, на що око зверне увагу. Але, незважаючи на те, що ми тепер стали краще розбиратися у фізиці та знаємо потрібну нам довжину хвилі нашого бажаного світильника, все одно, перш ніж купити потрібно спочатку його «спробувати» невеликим шматочком, особливо вибираючи монохромний (незмінний) колір свічення світлодіодного джерела світла.
Для більш детальної консультації Ви можете надіслати нашим фахівцям фото, ескіз або креслення Вашого об'єкта і вони зможуть підібрати оптимальну модель світлодіодної стрічки, враховуючи всі особливості інтер'єру та Ваші побажання.
Написати коментар