Каталог товарів
  
 
+38 (096) 324 10 74
Наша адреса
м. Київ, вул. Мартіросяна, 10/22, офіс 1
Телефони
Графік роботи
  • ПН-ПТ: 09:00–18:00
  • СБ: 10:00-14:00
  • ВС: Вихідний
E-mail
Ми в соцмережах
Перейти до контактів
0 0
Каталог
Головна
Закладки
0
Порівняти
0
Контакти

Головне про коаксіальні кабелі

Головне про коаксіальні кабелі
Коаксіальний кабель залишається одним з найпоширеніших і необхідних. Його винайшли ще в XIX столітті, і по сьогоднішній день вироби застосовуються для передачі радіочастотних сигналів. У порівнянні з звичайними проводами коаксіальні характеризуються однорідним перетином і наявністю в складі конструкції якісних матеріалів провідника та ізоляції.

Особливості коаксіальних кабелів

Будова коаксіального кабеляВироби складаються з 4 основних частин:
  1. Провідника — буває одиничним і багатожильним. Іноді виробники випускають кабель з провідником з різних сплавів: міді, олов'яної міді, мідно-сталевої, алюмінію та ін. Логічно, що кожен з різновидів має певні властивості і підходить для конкретних завдань.
  2. Діелектрика – півповітряний (спінений) або суцільний. Для ізоляції також застосовують різні матеріали, від чого залежать експлуатаційні якості коаксіального кабеля. Мета цієї конструктивної частини – забезпечити однакову співвісність 2-х провідників і необхідний захист. Діелектрик зі спіненого поліетилену та тефлону показує набагато кращі діелектричні характеристики і має легку вагу, але суцільний діелектрик зможе захистити кабель у разі зовнішнього механічного впливу.
  3. Зовнішнього провідника, часто іменованого «екраном». Варіанти різні: обплетка, ламінована фольга, плівка. Матеріал покривається алюмінієм, мідною стрічкою тощо. Чим щільніше він перекриває поверхню діелектрика, тим сильніше буде екранування центральної жили від зовнішніх випромінювань і полів.
  4. Зовнішньої ізоляції, що захищає від різних негативних факторів зовні.
Подібна конструкція придумана неспроста. Вона забезпечує збіг осей, і компоненти електромагнітного поля фокусуються в зоні між провідниками. Це виключає втрати сигналу, а також додатково оберігає від зовнішніх електромагнітних перешкод.
Жоден кабель не може забезпечити передачу сигналу абсолютно без втрат, але коаксіальний кабель знижує їх рівень до мінімальних значень, адже нереально досягти потрібної геометрії по всій довжині кабеля. У дорогих марок кабелів частка втрат дуже мала, що практично не позначається на стабільності характеристик. Те ж стосується і матеріалів зовнішньої ізоляції, чим вона більш зносостійка і еластична, тим дорожча вартість самого кабеля.

Для якої задачі які коаксіальні кабелі потрібні?

Коаксіальні вироби використовуються в різних сферах. Причому для кожної задачі переважно купувати певні види:
  • виріб з діаметром 2-3 мм характеризується високою гнучкістю. Кабель передає сигнал на незначні відстані, оскільки він у ньому швидше затухає. Прекрасно підходить для організації локальних комп'ютерних мереж.
  • товстий кабель на 6-10 мм і більше – це класичний різновид. Відрізняється високою жорсткістю і складністю установки. За ціною кабель дорожчий тонкого, що обумовлено його кращими характеристиками. Затримка сигналу в ньому складає 4,5 нс/м проти 5 нс/м.

Так який же коаксіальний кабель вибрати 50 Ом чи 75 Ом?


Приклади моделей кабелів серій LMR і RGХвильове опір – один з ключових параметрів, який у багатьох аспектах задає діапазон застосування виробів. Моделі зі значенням 50 Ом найбільш поширені і частіше на слуху такі серії кабелів, як LMR і RG. Такий варіант слід вибрати у разі, якщо в пріоритеті низькі втрати при передачі високочастотних радіосигналів. 50 Ом-ні кабелі, поряд з кабелями 93 Ом, їх ще називають радіочастотними, служать для передачі радіо сигналу, внутрішньої комутації радіоелектронних пристроїв і приладів, різних антенных з'єднань. Вони також бувають різних розмірів, починаючи від 2,5 мм і до 3 см і більше в діаметрі. Усі антени GSM станцій, супутникового радіозв'язку, GPS тощо комутуються саме 50 Ом-ними кабелями і патчкордами.

Іншим поширеним типом вважається кабель 75 Ом. Його використовують у телевізійних приладах, що обумовлено високою міцністю виробів. У таких ситуаціях тонкі втрати сигналу не настільки значимі. Якщо ви вибираєте коаксіальний кабель для кабельного або супутникового телебачення SAT/CATV, камер відеоспостереження, то кабель з опором 75 Ом - це ваш варіант.


Що ще обов'язково потрібно врахувати при виборі?

Щоб не помилитися при покупці коаксіального кабеля, крім хвильового опору, зверніть увагу і на такі характеристики:
  • матеріал провідників – найоптимальнішим варіантом залишається мідь і олов'яна мідь. Мідні жили гнучкі, відмінно пристосовані до передачі даних. Вироби з алюмінію або подібних сплавів варто уникати, незважаючи на їх недорогу ціну. Ці матеріали дуже крихкі і поступаються міді в швидкості передачі сигналу;
  • зовнішній діаметр і перетин провідника – параметр впливає на швидкість передачі сигналу і його затухання. Але сучасні технології дозволяють значно зменшити зовнішні розміри кабеля без особливого збитку для якості передачі сигналу для все більш складних завдань, де вага і розміри грають важливу роль;
  • екрануюча обплетка або фольга – чим вона товща і міцніша, тим краще прилади захищені від пошкоджень і зовнішніх перешкод, що дозволить успішно використовувати кабель у місцях електромагнітного «забруднення»;
  • зовнішня оболонка – якщо плануєте прокладати кабель у приміщенні, можна використовувати вироби з ізоляцією з ПВХ тощо. У проводах, призначених для зовнішнього застосування, застосовується ізоляція з поліетилену або поліуретану (вони стійкі до ультрафіолету, температури та зношування, що позначається на їх ціні). Для завдань у пожежонебезпечних місцях застосовують кабелі з негорючою ізоляцією або високотемпературні кабельні обплетки.
Орієнтуйтеся на ці параметри, і вдасться підібрати хороший коаксіальний кабель для ваших завдань. Але якщо будете відчувати труднощі в підборі, просимо звертатися до наших спеціалістів. Вони допоможуть не тільки підібрати під Вашу задачу підходящий кабель, але й усі необхідні коаксіальні роз'єми адаптери і коаксіальні аксесуари, такі як хвостовики, заглушки тощо. Також у нашому асортименті можна знайти інструмент для розділки коаксіального кабеля і обжима роз'ємів.

В чому різниця дешевого і дорогого кабеля?

Нерідко зустрічаються коаксіальні кабелі з повністю однаковими технічними характеристиками і різною ціною. В чому ж підступ? Справа тут не в бренді або націнці продавця. Існують конкретні фактори, що впливають на вартість:
  1. Якість провідника. Цей елемент виробу критично важливий, особливо при використанні кабеля в складних умовах (по трубах кабельної каналізації), зовні, на ділянках зі складним рельєфом. У дешевих виробів межа міцності майже в 2 рази менша, що може призвести до проблем в роботі мережі.
  2. Матеріал оболонки. Зовнішня ізоляція повинна протистояти впливам: ультрафіолету, перепадам температур тощо. Дешеві кабелі зазвичай роблять з низькоплотного поліетилену, що визначає їх уразливість до сонячних променів.
  3. Матеріал діелектрика. Це основний фактор, що визначає вартість кабелів. Якщо матеріал діелектрика спінювали хімічним способом, а не фізичним, з часом активні радикали погіршують механічні та електричні властивості виробу.
Таким чином, дешевий коаксіальний кабель з великою ймовірністю зіпсується швидше, ніж дорогий. Якщо для вас у пріоритеті надійність і безпека експлуатації техніки, обладнання, дешевше буде відразу придбати хороший фірмовий варіант. Це заощадить і нерви, і гроші, а головне не дасть вашому сигналу обірватися!