Кабель Teldor не боїться ні морської, ні прісної води
В деяких випадках, для організації передачі електроенергії, сигналів комунікаційного зв'язку неможлива або недоцільна прокладка кабельної продукції по суші. Раціональніше прокласти її по дну моря, океану або річки. Для такої ситуації компанією Teldor спеціально розроблені кабелі для прокладки в морській воді. На кожному такому виробі обов'язково передбачена гідрозахист у вигляді спеціальної оболонки, виконаної з ПВХ, поліетилену, каучуку синтетичного походження.
Сфера використання кабеля для підводної прокладки
Кабельна продукція, що встановлюється і експлуатується в складних підводних і морських умовах, користується попитом у широкому спектрі сфер застосування. Однією з найбільших проблем при розробці таких виробів є дотримання різноманітних вимог і подолання технологічних бар'єрів. Адже вони повинні максимально відповідати цим вимогам і гарантовано працювати тривалий термін. Наприклад, підводні кабелі, призначені для передачі енергії та інформації між різними островами архіпелагу, будуть сильно відрізнятися від кабелів, що захищають важливі морські активи, і від кабелів, що передають дані для подачі прісної води.
Щоб зрозуміти і подолати ці проблеми, потрібні обширні технічні знання і досвід, особливо при розгляді різних факторів, що впливають на кожне завдання. Для розуміння важливості питання пропонуємо розглянути вплив солоної води в порівнянні з прісною водою на підводні кабелі.
Морське водне середовище має особливий вплив на підводні кабелі, включаючи окислення, анодну корозію, живе течія, хвилі, водні організми, скелі і багато іншого. Хоча прісна вода не така агресивна, як солона, у неї є свій унікальний набір проблем. До них відносяться лід і екстремальні температури, забруднення сторонніми речовинами, а також необхідність захисту екологічних активів.
Приклади застосування занурного кабеля під водою:
- Для передачі електропостачання, а також даних для підводних оперативних і охоронних систем, гідроакустичного і акустичного моніторингу, виявлення і спостереження для військових і цивільних цілей.
- Гібридні кабельні вироби живлення і для підключення / захисту цінних прибережних і морських об'єктів, таких як вітрові електростанції в морському середовищі, аквакультурні ферми як в морських, так і в прісноводних районах, порти, військово-морські бази, нафтогазові термінали, морські платформи, підводні трубопроводи і кабелі, об'єкти атомної енергетики.
- Занурні і насосні кабелі для перекачки енергії та аналогічного застосування, включаючи передачу живлення на підводне електрообладнання, а іноді для забезпечення функції управління у воді на різній глибині і в різних діапазонах тиску.
- Для передачі електроенергії або даних під поверхнею водотоків, таких як фіорди, озера, канали і річкові переходи, наприклад, для з'єднання між материком і різними островами або навіть різними країнами.
- При прокладці в підземних каналах, підданих затопленню або в заболоченій землі, наприклад, у гірничодобувній промисловості, де також поширені інші корозійно-активні рідини, такі як шлам.
- Для передачі даних по системах питного водопостачання і каналізації. Ці кабелі використовуються для з'єднання і моніторингу різних компонентів цих систем або для передачі даних кінцевим користувачам з використанням існуючої інфраструктури в перевантажених районах і великих містах.
Корисна інформація! Для підводних операційних систем і систем безпеки такі кабелі також можуть інтегрувати технологію розподіленого зондування. Це дозволяє здійснювати безперервний моніторинг і вимірювання великої кількості даних і факторів, таких як температура, тиск, звук, вібрація і деформація по всій довжині оптоволоконного кабелю.
Унікальне застосування вимагає нестандартних рішень
Як згадувалося вище, сфера підводних застосувань, що вимагають занурення кабелів, досить різноманітна. Кожна з цих областей, будь то прісна, морська, солонувата, хімічно очищена, стічна або питна вода, відрізняється своїм власним набором унікальних гідродинамічних і механічних впливів, які необхідно враховувати при проектуванні, установці і технічному обслуговуванні цих кабелів. Це означає, що для таких кабельних виробів не існує універсального рішення, оскільки для кожного застосування потрібен індивідуальний підхід. Тому важливо при оцінці підводних кабельних систем враховувати певні фактори.
Основні критерії, необхідні при розробці підводних кабелів:
- Сфера застосування: тип завдання і умови експлуатації.
- Основні характеристики: призначення кабеля, сигнал, управління, комбінація потужності частини або всього кабеля.
- Глибина експлуатації: передбачувана глибина установки.
- Навколишнє середовище: загальні фактори для конкретних середовищ. Наприклад, в морському середовищі, особливо при прокладці ближче до берега, кабелі будуть піддаватися впливу якорів, уламків, підводних хвиль, каменів і т. д.
- Відповідність вимогам: тип необхідного відповідності, рейтинги, державні сертифікати, міжнародні стандарти, екологічні стандарти і багато іншого.
- Тип води: солона вода, прісна вода, солонувата вода, хімічно очищена вода, стічні води вимагають різних проектних рішень.
- Тривалість впливу води: кабелі знаходяться під водою протягом всього терміну служби або тільки частково періодично піддаються впливу води, бризок, припливів.
- Температури: діапазон температур, для яких необхідно розробити виріб.
- Плавучість: розрахункова плавучість може бути негативною, нейтральною або позитивною.
Ми допоможемо вам знайти найбільш ефективне рішення занурного кабеля, що відповідає вашим конкретним завданням. Розуміючи важливість послуг з інженерного проектування при роботі зі складними підводними системами, ми працюємо разом як одна команда. Це дозволяє втілити вимоги наших клієнтів в економічні і довговічні занурні кабельні системи з розрахунковим мінімальним терміном служби 25 років.
Написати коментар