Ситуація, при якій потрібно подовжити шнур HDMI , трапляється досить часто. Це може бути при:
- незапланованій зміні розміщення меблів у приміщенні;
- Вимушене перенесення мультимедійної апаратури в інше місце;
- Додавання одного або більше дисплеїв;
- Професійні або інші специфічні завдання.
Коли клієнти ставлять нам питання чи можна і як подовжити HDMI кабель, то в цьому питанні їх цікавить не просто з'єднати між собою два апарати, головне при цьому зберегти високу якість картинки .
Тут, звичайно, немає нічого неможливого, важливо лише розуміти основні ключові моменти.
Як ми вже писали раніше, кабель HDMI у стандартному виконанні гарантує якісну передачу сигналу за максимальної довжини до 5 метрів. Але є спеціальні довгі кабелі довжиною 10, 15 і 20 метрів, які, звичайно, зможуть передати сигнал на ці дистанції, але далеко не у кожного довгого кабелю на іншому кінці буде вихідна висока роздільна здатність відео. У наших кабелів XL серій якість FullHD або UltraHD гарантовано передається до 20 метрів .
Коли ж потрібно тільки «наростити» довжину HDMI шнура, тоді підійде прохідний адаптер HDMI гніздо-гніздо (мама-мама). Або використовувати другим кабелем - подовжує провід штекер-гніздо (тато-мама). При цьому потрібно пам'ятати, що 100% якість сигналу збережеться за загальної довжини в межах 5 метрів, а у разі використання кабелів серії XL – в межах 20 м.
А чи можна подовжити HDMI кабель, якщо наростити потрібно більше?
Наприклад, до 20-ти метрового кабелю додати ще 10-ти або 15-ти метровий = 30 або 35 метрів, відповідно.
Відповідь: Можна! Але тоді знадобиться лінійний підсилювач-коректор лінії HDMI (репітер) . Такі лінійні підсилювачі часто мають можливість підключити до них зовнішній блок живлення (розміром як зарядний пристрій мобільного телефону) та дозволяють налаштувати якість сигналу завдяки вбудованому еквалайзеру.
При цьому дуже часто трапляються ситуації, коли потрібно передати сигнал HDMI далі , ніж дозволяє можливість кабелю (навіть двох). Це можуть бути різні відстані від 30-1000 метрів і більше. Такі завдання чудово вирішуються активними пристроями-подовжувачами HDMI.
Розберемо їх основні категорії:
- Подовжувачі HDMI по кабелю Віта пара - це найдоступніший і найпопулярніший тип пристроїв подовження, який дозволить подовжити сигнал HDMI витою парою і разом з ним ІЧ-сигнал управління апаратурою на дистанцію до 120. А за умови каскадування звичайним Ethernet свитчем дистанція може бути збільшена в кілька разів. Можливість каскадного підключення є далеко не кожної моделі подовжувача HDMI, наявність якої вказано в технічних параметрах. Так само популярні пристрої, як 2 в 1, що поєднують в собі подовжувач HDMI по кручений парі і спліттер (дільник) , які передають один сигнал на кілька HD екранів по патч-кордах 5-ої або 6-ої категорії.
- Подовжувачі HDMI коаксіальним кабелем мають можливість передати сигнал на довжину до 300 метрів. Навіть при розгалуженні антенного кабелю можна передавати сигнал на кілька пристроїв відображення (телевізор, проектор, монітор тощо). У технічних характеристиках міститься які антенні дільники необхідно використовувати та які інші додаткові сигнали можуть передаватися разом із HDMI. Використовувати одночасно один коаксіальний кабель для подовження HDMI та для ефірного або супутникового ТБ не вдасться. Потрібно вибрати, що потрібно або протягнути ще одну лінію.
- Подовжувачі HDMI по силових лініях приходять на допомогу у випадках, коли крім вже прокладених кабелів живлення 220 Вольт, немає можливості прокласти інші кабелі і сигнал HDMI піде по силовій лінії. Головна умова – загальна лінія для пристроїв, що з'єднуються, комутована одним автоматичним вимикачем. Максимальна довжина передачі сигналу HDMI може досягати до 300 м і так само може розділятися на кілька (до 4-х) дисплеїв і т.п. пристроїв відображення.
- Подовжувачі HDMI по оптоволокну – це найбільш далекобійні з усіх. HDMI подовжувачів, але й із відповідним цінником. Зате їм немає рівних, наприклад, при передачі сигналу на світлодіодний екран, розміщений в іншій будівлі або на іншому кінці вулиці, і т.п. Під час передачі по одномодовому волокну дистанція становить до 1 км, а по багатомодовому, до 300 метрів.
- Бездротові подовжувачі HDMI набирають все більшої популярності, т.к. дозволяють з'єднати без використання додаткових провідників. Таке вирішуй
- ення - не з дешевих, зате максимально зручне і швидке. Такий спосіб комутації для відображення гарантовано якісної стабільної картинки вимагає умови прямої видимості або тонких дерев'яних перегородок.
- Непереборною перешкодою є лише залізобетонні стіни та перекриття, які сильно заглушають сигнал.
Всі описані види підсилювачів та подовжувачів ми перерахували у порядку збільшення їх вартості.
Замовляючи таке рішення у наших фахівців, переконливо просимо давати найбільш повну інформацію про місце, дистанцію, умови розміщення та властивості апаратури, що з'єднується. В результаті, буде дано вичерпну відповідь-пропозицію кращих варіантів моделей подовжувачів HDMI у поєднанні мінімальна вартість - максимально широкий функціонал .
Написати коментар