З настанням ери енергозберігаючих, а слідом за нею і світлодіодних ламп, вибрати собі правильну лампочку замість старої, для багатьох стало не так просто. Тепер вся справа полягає в правильному виборі колірної температури свічення, яке буде нової лампочки або іншого джерела світла. у нанометрах, як кольорові, а в градусах Кельвіна (К). Це ще називають температурою білого кольору. Чим температура «холодніше», при цьому значення в «Кельвінах» буде вищим, тим більше синьо-фіолетовим буде його відтінок. І навпаки, чим температура «тепліша», а значення менше, тим відтінок буде більш жовтуватим, теплим. в градусах Кельвіна:
Бо наші очі, якими ми вловлюємо коливання світлових хвиль різних довжин - це частина нашої нервової системи, тобто деякі фізіологічні особливості, з якими посперечатися не вийде . Людство зовсім недавно стало користуватися сучасними джерелами освітлення, а наші організми орієнтуються за основним джерелом світла – сонцем.
Бо наші очі, якими ми вловлюємо коливання світлових хвиль різних довжин - це частина нашої нервової системи, тобто деякі фізіологічні особливості, з якими посперечатися не вийде . Людство зовсім недавно стало користуватися сучасними джерелами освітлення, а наші організми орієнтуються за основним джерелом світла – сонцем.
З ранку і в першій половині дня для здорового організму звично освітлення денного сонця (4500-5500К), а після 14-15 годин, коли сонце починає рухатися все більше на захід, нормально сприймається світло дедалі теплішої температури (2700-3400К). Так, освітлення холодної температури (5500-7500К), у другій половині дня має дуже сильний збуджуючий вплив на нервову систему. І багато в чому завдяки цьому, люди, які працюють при такому освітленні після обіду, набувають почуття втоми до кінця робочого дня. Деякі європейські компанії, для яких важливим є не тільки недопущення помилок з боку своїх співробітників, але й здоровий стан колективу, використовують світильники з двома білими лампами (теплою та холодною температурою), в яких відбувається плавна зміна інтенсивності світіння кожної лампи. У такому світильнику в першій половині дня працює лише одна біла холодна лампа, в середині дня працюють обидві, а після залишається світити тільки лампа теплої температури. Але, на жаль сьогодні, для більшості роботодавців, це сприймається як непотрібна розкіш.
Виходячи з фізіології нашого організму, у себе в будинку ми повинні дотримуватися такого правила: у всіх житлових приміщеннях, спальнях, вітальні, над обідніми столами і т.д. бажано встановлювати світильники теплої температури світла, а холодні або нейтральні білі тони світла допускаються лише окремими плямами в інтер'єрі. А ось у технічних приміщеннях, таких як сходи, коридори, котельні, санвузли тощо. температура світла негаразд важлива. Решта тільки буде залежати від внутрішнього оздоблення вашого будинку. Для підсвічування робочої поверхні в кухні варто використовувати нейтрально білі джерела світла з високим (більше 90%) CRI індексом кольору. Це допоможе Вам побачити, наскільки реально свіжі продукти, риба, м'ясо і т.п. Зверніть увагу, що у сучасних білих світлодіодних стрічок встановлені відразу два діоди для теплого та холодного світіння. Такі стрічки називаються W+WW або Мульти-білі LED стрічки та у них Ви зможете самостійно налаштовувати будь-який відтінок білого світіння.
У кожного світильника або джерела світла, особливо світлодіодного джерела, показник індексу кольору є найважливішим, особливо у світлодіодів. Чим він вищий, тим дорожче коштує виріб. Завжди необхідно звертати увагу значення CRI (COLOUR RENDERING INDEX), тоді кольори у вашому інтер'єрі будуть правильно відображатися при штучному освітленні, а це завжди має значення. Якщо все ж таки після прочитання цієї статті у Вас залишиться почуття невпевненості при виборі світлодіодного освітлення, спеціалісти бюро світлодіодного освітлення "Першої Технічної Компанії" з радістю Вам допоможуть. Звертайтеся до нас за телефоном, месенджерами або електронною поштою.
Написати коментар