Перше, що варто розуміти, це відмінність між перехідником і перетворювачем сигналу. Перехідник HDMI передбачає під собою пристрій, який слугує для адаптування фізичного з'єднання.
Перетворювач же призначений для зміни сигналу з одного формату в інший. Простими словами, якщо потрібно зв'язати між собою пристрої, які підтримують HDMI, наприклад, ви хочете підключити ноутбук до телевізора або монітора, буде достатньо звичайного перехідника. У цьому випадку ми говоримо про пристрій з різними входами (портами). Їх є багато варіантів, але для розуміння візьмемо найпростіший USB-HDMI. З одного боку у нас звичний вхід USB, а з іншого HDMI порт.
У випадку, якщо нам необхідно перейти від одного сигналу до іншого, необхідно використовувати перетворювач сигналу. Під перетворювачем розуміється пристрій, яке змінює сам тип сигналу. Наприклад, ви хочете підключити застарілу ігрову приставку або DVD плеєр до нового телевізора. Деякі перетворювачі можуть працювати і в зворотному напрямку (новий ноутбук підключаємо до старенького телевізора…)
Які ж бувають типи перетворювачів і перехідників HDMI?
Почнемо з найпростіших і зрозумілих у використанні, а саме тих, які знадобляться при різних розмірах інтерфейсу або складності доступу до нього.
В першому випадку йдеться про поділ HDMI на три типи за розмірами: стандарт (А), міні (С) і мікро (D).
Також є ще один вид, призначений для роботи з автомобільною медіа системою – позначення «Е». Відмінною рисою даного перехідника є наявність фіксуючого язичка, який запобігає потраплянню бруду і вологи в пристрій, а також нейтралізує вплив вібрації. В основному у E-типу фіксація відбувається завдяки фрикційному стопору, тобто штекер щільно входить у гніздо на приладі. Однак деякі виробники додають додаткові «замки» для запобігання випадкового відключення.
Для економії місця і зручності використовують поворотні, кутові проходні перехідники. Особливо вони актуальні при наявності техніки вмонтованої в меблі або розміщеної на стінах, де простір обмежено, а нестача кількох необхідних міліметрів для підключення звичайного прямого роз'єму може бути критичною.
Далі розглянемо найпоширеніші види перетворювачів.
Перехідники HDMI-DisplayPort
DisplayPort - професійний інтерфейс, який частіше зустрічається на потужних комп'ютерах, ноутбуках і професійному обладнанні. Це і не дивно, адже DisplayPort розрахований на передачу відео роздільною здатністю до 3840×2160 пікселів, зображення оновлюється з частотою 60 Гц.
Цифровий перехідник на HDMI-DisplayPort буде незамінним при підключенні відео джерел з роз'ємом DisplayPort до телевізорів або моніторів, які оснащені тільки HDMI-інтерфейсом. Головною перевагою подібного підключення є те, що цифровий перехідник з DP на HDMI якісний і підтримує високошвидкісний відеопотік, а перехідні кабелі DP-HDMI, завдяки оптичному кабелю, дозволяють передати сигнал високої чіткості 4K, 8K на великі відстані.
Також цей перехідник буде корисний, якщо необхідно підключити носій до кількох моніторів. Справа в тому, що кабель HDMI призначений для передачі тільки одного відео/аудіо потоку, відповідно цього вистачає тільки для роботи з одним дисплеєм. Інтерфейс DisplayPort, у свою чергу, здатний підтримувати передачу сигналу на 4 монітора. Роздільна здатність зображення при цьому буде досить хорошою - 1920х1200 пікселів кожен. При роботі з більш широким розділенням 2560х1600 пікселів, можна забезпечити незалежну один від одного роботу двох дисплеїв. На кожен з них буде йти свій незалежний аудіо і відео потік.
Перехідники HDMI на DVI
Інтерфейс DVI все рідше зустрічається на сучасній техніці, оскільки має деякі обмеження, як у якості передачі сигналу, так і в відстані передачі. Більшість виробників дають робочу довжину кабелю не більше п'яти метрів. На зміну DVI приходять HDMI і DisplayPort, які забезпечують суттєво більшу продуктивність.
Завдяки цифровим перехідникам HDMI–DVI можна працювати з моніторами, телевізорами, проекторами тощо, які мають тільки DVI інтерфейс. Основними перевагами використання перехідника в даному випадку є:
- Підтримка зображення з високою якістю. Конструкція з HDMI адаптером передає сигнал з роздільною здатністю до 1080р.
- Завдяки адаптеру можна збільшити довжину кабелю, що з'єднує пристрої. Використовуючи перехідники HDMI кабель, ми отримуємо робочу довжину, без втрат сигналу, до 10 метрів.
- Додатковий інтерфейс. Більшість ПК мають лише один роз'єм для підключення HDMI кабелю, який, як правило, використовується для монітора. Завдяки HDMI/DVI адаптеру можна підключити до комп'ютера ще один пристрій, використовуючи DVI інтерфейс.
Враховуючи різноманіття мультимедійних гаджетів, не можна обійти увагою перехідники на HDMI для мобільних телефонів, планшетів, відео та фотокамер тощо.
Перехідники HDMI/microHDMI (тип С) і перехідник HDMI/miniHDMI (тип D) дозволяють підключити будь-який гаджет, оснащений HDMI-портом, до монітора, телевізора або комп'ютера. При їх використанні вдається уникнути втрат при передачі даних і зберегти високу якість відображуваних файлів. Перехідники на компактні версії mini HDMI і micro HDMI дозволяють відтворювати відео у високому HD-розділенні.
Перехідники HDMI - RCA
Цей тип дозволяє перетворити цифровий сигнал у композитний і навпаки, але це вже окремий пристрій з додатковим живленням - перетворювач. Така трансформація можлива завдяки вбудованому в пристрій чіпу. Такого роду конвертер необхідний, якщо ви хочете підключити приставку або ноутбук до старого телевізора з композитним входом RCA (тюльпани).
Такі пристрої можуть живитися струмом з напругою 5 Вольт, що біжить по самому кабелю HDMI, але, як правило, їх необхідно включати в додаткову розетку 220В. Варто про це пам'ятати при виборі місця розміщення, щоб відсутність вільної розетки не стала неприємним сюрпризом.
Перехідники USB - HDMI
Цей тип перехідників використовується для підключення сучасних гаджетів до монітора або телевізора. Через те, що планшети, камери та аналогічні гаджети мають невеликий розмір, вони, як правило, не мають стандартного роз'єму HDMI. Деякі моделі мають роз'єм micro HDMI, але більш поширений USB порт.
Підключення пристроїв подібним чином дозволяє виводити зображення на екран телевізора або монітора.
На даний момент найпоширеніші два типи перехідників HDMI з USB-A і USB-C. Головним відмінністю USB-C є більш висока швидкість передачі і можливість передачі більш потужного живлення.
Type-C є відносно новою технологією і поширений ще не так широко, як micro USB, але це поки. Зустріти цей інтерфейс вже можна на багатьох пристроях останнього покоління.
Підводячи підсумок, можна зробити висновок, що перехідники з / на HDMI вкрай корисні при налагодженні передачі сигналу між пристроями практично всіх типів.
При виборі та покупці перехідника в першу чергу варто звертати увагу на якість зборки і матеріал корпусу. Елементи перехідників не повинні бовтатися, а штекер повинен міцно фіксуватися в гнізді.
Також досить часто можна зустріти позолочені штекери. Дане покриття покращує сигнал за рахунок хорошої електропровідності. Враховуючи, що за ціною такі перехідники не сильно відрізняються від своїх аналогів, перевагу варто віддавати саме з золоченими контактами.
У випадку, якщо адаптери за конструктивними причинами не можуть вирішити вашу задачу, ви завжди можете скористатися перехідними кабелями. У нашому магазині представлена лінійка перехідних кабелів, завдяки яким можна здійснити передачу сигналу. Є кабелі довжиною до 20 і 30 метрів, які повністю нейтралізують проблему відстані.
Написати коментар