H3N0.75BK - Термоусаживаемая трубка общего назначения 3:1 (полиолефин)
Все о товаре
Описание
Спецификация
Характеристики
Отзывы 0
Вопросы0
Рекомендуем
Предзаказ
Производитель: Techflex (США)
Модель: H3N0.75BK
Гарантия:12 мес
Группа/стандарт:Shrinkflex 3:1 Polyolefin
Единица измерения:м
Материал:полиолифин
Гарантия на товар 12 месяцев
Описание
Спецификация
Nominal
Size
Product
Part #
Unshrunk Diameter Shrunk
Diameter
Standard Spool Put-Ups Available
Colors
Lbs/
100'
Bulk Spool Shop Spool
1/16"
1/8"
3/16"
1/4"
3/8"
3/4"
1"
1 1/2"
2"
3"
H3N0.06
H3N0.13
H3N0.19
H3N0.25
H3N0.38
H3N0.50
H3N0.75
H3N1.00
H3N1.50
H3N2.00
H3N3.00
1.5mm
3.0mm
4.5mm
6.0mm
9.0mm
12.0mm
18.8mm
24.0mm
38.0mm
50.0mm
75.0mm
0.5mm
1.0mm
1.5mm
2.0mm
3.0mm
4.0mm
6.0mm
8.0mm
13.0mm
17.0mm
25.4mm
500'
BK,BR,WH,GY,CL,BL,GN,YL,OR,RD,PP
BK
0.18
Physical Properties Electric
Flammability Rating UL-224, VW-1 Dielectric Strength (ASTM D-876; V/Mil) 500
Recommended Cutting Scissor Volume Resistivity (ASTM D-876; ohm-cm) 1.0x1014
Colors 11 Operating Temperatures
Tensile Strength PSI (ASTM D-638) lbs. 1,500 Minimum Continuous -67°F/-55°C
Elongation % (ASTM D-638) 200 Maximum Continuous (MIL-I-23053) 275°F/135°C
Specific Gravity (ASTM D-792) 1.35 Melt (ASTM D-2117) 392°F/200°C